everythings.pl: Upgrade kompa - everythings.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Upgrade kompa Oceń temat: -----

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Mulder 

• Grupa: Użytkownik
  • Postów 289

Napisano 14 marzec 2010 - 13:28

Obecnie mam: AsRock ALiveXFire-eSATA2, AMD Athlon 64 X2 6000+, Palit GeForce 8600 GT sonic + (740/2220 mhz), 2x1GB Patriot 800 Mhz CL5, Seagate Barracuda 160 GB, NEC DVD-RW ND-4571, Chieftec 450W.
Na pierwszy ogień chciałbym, aby do wymiany poszła płyta główna. Chciałbym uzyskać jakieś info już teraz, mimo upgrade'u kompa dopiero bliżej lipca (może wpadnie w międzyczasie trochę gotówki). Podstawka AM2 nie jest już raczej rozwijana więc niewiele powinno się zmienić. Moja obecna płyta jest dość stabilna, ale ma kompletne zero możliwości OC (można co najwyżej podnieść magistralę, ale HT idzie do góry i RAM świruje). Zależy mi na czymś, co oferowałoby większe możliwości OC (szczególnie możliwość ustawienia HT/taktowania pamięci na sztywno), oraz coś, co obsłuży nowsze Athlony (bądź Phenomy) w razie upgrade'u za kilka lat. Miałem kiedyś płytę gigabyte'a i Celeron D świetnie się na niej kręcił, więc skłaniam się ku temu producentowi (z innymi mam małe doświadczenie). Co polecacie, ewentualnie na jaki chipset patrzeć? Cena tak +- 200zł, jeśli nic się nie zmieści w tej cenie to może być więcej.
Druga sprawa: nie gram prawie wcale, jak gdy już odpalę jakąś gierkę chciałbym, żeby działała. Czy 8800GT/9600GT będzie dobrym wyborem?

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   djmeri 

• Grupa: Moderator
  • Postów 1481

Napisano 19 marzec 2010 - 18:05

Płyty Ci nie doradzę, bo nie jestem w temacie, ale karta, którą podałeś w 100% wystarczy. ;)

Strona 1 z 1